Sağlık Turizm Faaliyetlerimiz

ULUSLARARASI İSLAM DÜNYASI SAĞLIK TURİZMİ KONSEYİ

ULUSLARARASI İSLAM DÜNYASI SAĞLIK TURİZMİ KONSEYİ
MEDTİS 2018

İslam dünyasındaki sağlık turizminin tüm yönlerinin tartışıldığı Uluslararası İslam Dünyası Sağlık Turizmi Konseyi MEDTİS 2018; Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu (TURSAF) öncülüğünde Başkan Yardımcısı Ahmet GİRGİN ve Federasyon üyesi Op.Dr.Erkan KARADAĞ organizasyonluğunda ve federasyonumuz çatısı altında bulunan Uluslararası Antalya Sağlık Turizmi ve Eğitimi Derneği (UASTED) ile Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) işbirliği ile düzenlenmiş etkinlik 8-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

Devamı
Almanya Medikal Spa – Wellness Derneği Başkanı Sayın Lutz LUNGWITZ, ALSTUD Derneğimizin daveti üzerine Türkiye’de..

Almanya Medikal Spa – Wellness Derneği Başkanı Sayın Lutz LUNGWITZ, ALSTUD Derneğimizin daveti üzerine Türkiye’de..

Almanya Medikal Spa – Wellness Derneği Başkanı Sayın Lutz LUNGWITZ, ALSTUD Derneğimizin daveti üzerine Türkiye ye geldi. Lutz sosyal medya üzerinden “Türkiye: Antalya, Izmir, Aydın ve Muğla gibi Türkiye de 4 turizm destinasyonuna seyahat izni verilmesinden itibaren Covid-19 dan sonra turizm yeniden başlayabilir” paylaşımında bulundu.

Devamı
19 Mart 2016 1. ALANYA SAĞLIK TURİZMİ ZİRVESİ SONUÇ RAPORU

19 Mart 2016 1. ALANYA SAĞLIK TURİZMİ ZİRVESİ SONUÇ RAPORU
Global Presence

Antalya Kamu Hastaneler Birliği (AKHB) Genel Sekreterliği, Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) işbirliğiyle, mevcut sorunlarına çözüm yolları aramak ve bölgenin turizm çeşitliliğini arttırmak amacıyla 19 Mart 2016, Cumartesi günü gerçekleştirilen 1. Alanya Sağlık Turizmi Zirvesi sonuç raporu yayınlandı. Rapor ilçe ve ülke sağlık turizmi hakkında önemli tespitler içeriyor.

Devamı
image
image
image
image
image
image

DÜNYADA Sağlık

MEDİCAL Sağlık TURİZM

İleri tedaviler ( Kardiyovasküler Cerrahi, Radyoterapi, cyberknife vb. ),Transplantasyon,İnfertilite ( Tüp bebek İVF uygulamaları ),Estetik Cerrahi,Göz, diş, diyaliz tedavileri vb.

Termal Sağlık Turizmi

Modern anlayışta sağlık hizmeti hastalıktan kurtulmaktan çok sağlıklılık halinin devamlılığının sağlanması üzerine odaklanmıştır. ... Termal turizmi tercih yaşları 25-75 yaş arası olmasından dolayı, farklı tedavi yöntemleri de ortaya çıkmıştır. Genç ve orta yaşın ihtiyaçları da farklı alanları oluşturmuştur.

65 Yaş Üzeri ve ENGELLİ TURİZMİ

İleri yaş turizmi ( gezi turları, meşguliyet terapileri ), Yaşlı bakımı hizmetleri ( bakım evlerinde veya rehabilitasyon hizmetleri ),Klinik otelde rehabilitasyon hizmetleri, Engelliler için özel bakım ve gezi turları

image

Yönetmelik Revizyon Çalışmaları

Share

Yönetmelik Revizyon Çalışmaları

Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Muhammed Ertuğrul EĞİN Beyi ve Sağlık Turizmi Daire Başkanı Sayın Nuhi ÇELİKKAYA Beyi makamlarında ALSTUD Yönetim Kurulu olarak ziyarette bulunduk. Gündem konularımız arasında yer alan “Sağlık Turizmi Ve Turistin Sağlığı Hakkında Yönetmelik Revizyon’u ” ve “Konaklamalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri Hakkında Yönetmelik Revizyon’u ” çalışmaları için tüm Sağlık Turizmi sektörünü kapsayacak bir çalıştay yapılması üzerinde karar verildi. İlgi ve alakalardan dolayı Sayın Müdür’ümüze ve Başkanımıza derneğimiz adına çok teşekkür ederiz.

ULUSLARARASI İSLAM DÜNYASI SAĞLIK TURİZMİ KONSEYİ MEDTİS 2018

Share

İslam dünyasındaki sağlık turizminin tüm yönlerinin tartışıldığı Uluslararası İslam Dünyası Sağlık Turizmi Konseyi MEDTİS 2018; Sağlık Turizmi  Dernekleri Federasyonu  (TURSAF) öncülüğünde Başkan Yardımcısı Ahmet GİRGİN ve Federasyon üyesi Op.Dr.Erkan KARADAĞ organizasyonluğunda ve federasyonumuz çatısı altında bulunan Uluslararası Antalya Sağlık Turizmi ve Eğitimi Derneği  (UASTED) ile  Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) işbirliği ile düzenlenmiş etkinlik 8-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

Dünya İslam Ülkelerinin bir araya getirilmesini, sağlık turizmi alanındaki hasta akışının ülkemize çekilmesini, karar vericilerle sektör temsilcilerinin bir araya getirilmesini ve oluşturulacak olan Dünya İslam Ülkeleri Sağlık Turizmi Konseyinde ülkelerin sağlık turizmi alanında birbirlerine entegre olmalarını amaçlayan MEDTİS Konseyine  56 islam ülkesi ve Müslüman topluluğunun yoğun yaşadığı 11 ülkeden  alım heyetleri, sektör temsilcileri  ve delegeler katıldı. 300 den fazla yabancı alım heyeti 2000 civarında B2B (business to business)  iş görüşmesi gerçekleştirildi. Konseyde sağlık turizmi tanıtımı için stantlar kuruldu.

TURSAF Genel Başkanımız Tevfik Yazan açılış konuşmasını yaparak ; Sağlık Turizminin Sağlık gelirlerinden elde edilecek bütçe ve KDV olarak 2023 yılına kadar zirve yapacak stratejik sektör olduğunu ve hastane hizmetlerinin yanı sıra Sağlık Turizminin yurtiçi ve yurtdışına transferlerinin eğitimi ve mali boyutu ele alınarak değerlendirileceğini belirtti.

Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) ve Uluslararası Antalya Sağlık Turizmi Derneği (UASTED) işbirliği ile düzenlenen organizasyonun 1.gününde gerçekleştirilen 9 oturumda 30 sunum ve konuşma gerçekleştirildi.

Helal turizmi,inaç turizmi, termal turizmi, medikal turizmi, uluslararası iletişim , kalite ve akreditasyona kadar  pek çok konunun irdelendiği konseyde, oturumda “Engelli ve Geriatri turizmi” de tartışıldı.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Avni Özkaya, Engelli ve Geriatri Turizmi Oturumunda engelli ve yaşlı bakım turizmine yönelik çalışmalarına ilişkin sunum yaptı.

Konseyin 2.gününde yapılan B2B görüşmelerinde 110 alım heyeti ile 2000 civarı ikili iş görüşmesi gerçekleşti. Aynı gün organizasyon çerçevesinde 150 alım heyeti Antalya ve Alanya’daki kamu ve özel hastane ziyaretinde bulundular.

İslam dünyasındaki sağlık turizminin tüm yönlerinin tartışıldığı Uluslararası İslam Dünyası Sağlık Turizmi Konseyi MEDTİS 2018 konsey sözleşmesi, taraf ülke delegelerince imzalanmasının ardından uzun soluklu bir işbirliği için ilk adımlar atılmış oldu.

Almanya Medikal Spa - Wellness Derneği Başkanı Sayın Lutz LUNGWITZ, ALSTUD Derneğimizin daveti üzerine Türkiye'de..

Share

Almanya Medikal Spa – Wellness Derneği Başkanı Sayın Lutz LUNGWITZ, ALSTUD Derneğimizin daveti üzerine Türkiye ye geldi. Lutz sosyal medya üzerinden “Türkiye: Antalya, Izmir, Aydın ve Muğla gibi Türkiye de 4 turizm destinasyonuna seyahat izni verilmesinden itibaren Covid-19 dan sonra turizm yeniden başlayabilir” paylaşımında bulundu. @lutzlungwitz #medikalspa #türkiye #antalya #alanya #alstud #turizm #wellness #germany #berlin #hamburg #dernek #izmir #aydin #mugla #saglikturimi #spawellness

86 Yıl Sonra AYASOFYA CAMİİ

Share

 

       Ayasofya Camii ‘nde 86 yıl sonra ilk Cuma Namazı bugun kılınacak. Fatih Sultan Mehmet Han vakfiyesi,
İstanbul’un fetih alameti Ayasofya Camii’nin asli hüviyetine kavuşması tüm İslam Alemi’ne hayırlı olsun.
Derneğimiz adına hayırlı cumalar dilerim.

Dr. Tevfik YAZAN
ALSTUD Genel Başkanı

Paydaşlar bir araya geldi

Share

06-09 NisAn 2017 Tarihlerinde Antalya Expo Center’da Düzenlenecek olan Dünya Sağlık Spor Kongre ve Fuarı (HESTOUREX) için çalışmalar devam etmektedir. Sağlık & Spor & Alternatif Turizmin tüm paydaşları düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz’ın Kongre Bilim Kurulu Başkanlığında düzenlenen toplantıya Dışişleri Bakanlığı Başdanışmanı Arif Erdoğan, Kongre Genel Sekreteri Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Acar, Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) Başkanı Dr.Tevfik Yazan, ALSTUD Başkan Yardımcısı Ahmet Girgin ve ALSTUD Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Karadağ, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı ve Antalya KHB Uluslararası Hasta Koordinasyon Birimi Uzmanı Işıl Kaleli Arslanoğlu katıldı. HESTOUREX fuarına 150 ülkeden 2 binin üzerinde alım heyetinin katılması beklenmektedir. Fuar alanında 500 adet stand katılımı planlanırken, 40 bin ikili iş görüşmesi planlanmaktadır.

 

‘Dünyada sağlıkta öncü olacak bir konumdayız’

Share

Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) tarafından Sağlık Turizmi Çalıştayı yapıldı.

Organizasyonu ALSTUD tarafından yapılan ve bu yıl 2’ncisi düzenlenen Sağlık Turizmi Çalıştayı, Efralia Marin Otel’de gerçekleştirildi. Bu yılki konu olarak ‘Sağlık turizmi, turistin sağlığında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri’ belirlenen çalıştaya bölge ve ülke genelinden birçok sağlık görevlisi, akademisyen ve turizmci katıldı.

Çözüm önerilerine akademik hale getireceğiz’

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi ve ALSTUD Başkanı Dr. Tevfik Yazan, Alanya’da sağlık turizmi ve turist sağlığı kapsamında, sahada yaşanan sorunlar ve çözüm yollarıyla alakalı bir çalıştay gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yazan, “Bugün ALSTUD olarak Alanya’da sağlık Turizmi konusunda sahada yaşanan sorunlar ve çözüm noktasında yol haritası çizmek adına Türkiye’nin bu konudaki önemli isimlerini davet ederek sorunları aşmak için yapılması gerekenleri ve yapabileceklerimizi masaya yatırdık. Bu çalıştay sonucunda çözüm önerilerini akademik bir rapor haline getireceğiz. Gittikçe artan ve stratejik hale gelen sağlık turizmi konusunda ülkemizin imkanlarını değerlendirerek öne çıkan bir ülke haline gelmek istiyoruz. Bu noktada kamu olarak ne yapmamız gerekiyor bunu masaya yatırdık. Tüm katılımcılara da teşekkür ediyorum” dedi.

Dünyada sağlıkta öncü olacak bir konumdayız’

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadrettin Pençe ise “ALSTUD burada çok güzel bir iş yapıyor. Ülkemizin güçlü yönlerinden birisi de sağlık. Bu birikimi sunması ve insanların sorunlarını çözmesi için Alanya önemli bir yer. Alanya’da sıcak bir hava var, bunu sağlık turizmiyle birleştirip hem tatil hem de şifa Merkezi yapabiliriz. Çalıştayın sonuçları herkesle paylaşılacak ve daha sonra üzerinde araştırma yapılıp en iyisi bulunacak. Gerçekten çok güzel bir potansiyel var. Reklam ve tanıtım konusunda bazı eksiklikler var. Tanıtımla bu iş daha iyi yerlere gelecektir. Ülkemiz çok güzel bir konuma sahip. Toplamda 1 milyar nüfusa hitap edebilecek bir noktada. Dünyada sağlıkta öncü olacak bir konumdayız” diye konuştu.

Farkımız yurtdışında da fakülte açma imkanımız olması’

Sağlık Bilimleri Üniversitesinin Türkiye’de ilk ve tek olduğunu belirten Pençe, “Üçüncü nesil bir üniversite, topluma ekonomiye ve sanayiye katkı sağlayacak. Farkımız yurtdışında da fakülte açma imkanımız olması. Sağlıkta kendimizi geliştirmek yurt içinde ve dışında gelişim kaydetmek istiyoruz. Yaşlı bakım teknikerleri konusunda bölümler açmak istiyoruz. Almanya’da özellikle bunu geliştirmek istiyoruz. Bu sayede de üçüncü yaş Turizmi denilen alanda insanlar yetiştirip sahaya süreceğiz. Bunu ülkemizde en iyi şekilde yapacağımızı düşünüyoruz.”

Sağlık turizminde çok ciddi adımları oldu’

ALTİD Başkanı Burhan Sili de “Alanya Türkiye’de her zaman turizmde öncü olmuş bir şehir. Bu noktada sağlık konusunda da yeni olmasına karşın çok ciddi adımlar atıyor. Bu Alanya’nın ve Türkiye’nin turizm çeşitliliğinin artırılması adına çok önemli bir adım. Hükümetin de destekleriyle beraber özellikle uçuş mesafesinin yakın olduğu bölgelerde doğan ciddi bir potansiyel var. Türkiye’de çevremizdeki bir çok ülkeye nazaran sağlık alanında çok üst düzey bir gelişmişliğe sahip. Bunu avantaja dönüştürerek ekonomimize ve turizmimize canlılık katacak bir çalışma. Türkiye’nin sağlık turizminde son 10 yılda çok ciddi adımları oldu. Alanya özelinde bugün deniz kum güneş üçlemesi mevcut altyapıyı karşıladığı için bu konular pek gündeme gelmedi ancak bundan sonra turizmi çeşitlendirmek ve kaynak pazarlarımızı arttırmak için önemli gördüğümüz bu projenin gelişimi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

 

 

Alanyaspor Ziyareti

Share

Alanya Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Dr. Tevfik Yazan, Alanyaspor kulüp başkanı Sn. Hasan Çavuşoğlu’na derneğin Alanya’mız için yaptıkları faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı. Alanya için sağlık ve spor alanında destek vermeye hazır olduğunu bildiren Hasan Çavuşoğlu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Alanya ya değer katacak her türlü çalışmanın yanında olacağını belirtti. ALSTUD ‘ un başarılı çalışmalarına katkıda bulunmak isterim şeklinde sözlerini tamamladı. Böylelikle Hasan Çavuşoğlu da ALSTUD ailesine katıldı.

Hestourex değerlendirme toplantısı

Share

Sağlık & Spor & Alternatif Turizmin tüm paydaşları düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz’ın Kongre Bilim Kurulu Başkanlığında düzenlenen toplantıya Dışişleri Bakanlığı Başdanışmanı Arif Erdoğan, Kongre Genel Sekreteri Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Acar, Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) Başkanı Dr.Tevfik Yazan, ALSTUD Başkan Yardımcısı Ahmet Girgin ve ALSTUD Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Karadağ, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı ve Antalya KHB Uluslararası Hasta Koordinasyon Birimi Uzmanı Işıl Kaleli Arslanoğlu katıldı. HESTOUREX fuarına 150 ülkeden 2 binin üzerinde alım heyetinin katılması beklenmektedir. Fuar alanında 500 adet stand katılımı planlanlanırken, 40 bin ikili iş görüşmesi planlanmaktadır.

TURSAF AİLESİ BÜYÜYOR

Share

Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu yeni adıyla “TURSAF” a yeni can. Yeni oluşumda Konya’da aramıza katılmaktadır. Dr. Mehmet portakal öncülüğünde Konya kamu hastaneler birliği genel Sekreteri Mehmet Koç, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş Federasyonumuza katılmıştır. Özel sektör temsilcileri ve turizm sektörü temsilcileri de yoğun ilgi göstermektedir. TURSAF Başkanı Dr. Tevfik Yazan;” sağlık turizmini canlandırmak adına yaptığımız ve Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan bu faaliyette, yeni illerimizin katılması bize heyecan ve güç vermektedir.” Dedi.

18 Mart Mesajı

Share

Dünyada eşi olmayan en büyük müdafaa savaşı olan 18 Mart Çanakkale Şavaşı aynı zamanda eşine nadir rastlanılan bir kahramanlık destanımızdır.18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarının yanında,Mehmetçik’in sahip olduğu iman, sabır, inanç bu Savaşın en önemli sırrıdır.Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünü gününü kutladığımız bugünde, Şehitlerimizin manevi huzuru önünde saygıyla eğiliyor, hepsine rahmet diliyorum.Bu gün Türk Milleti olarak yediden yetmişe hepimizin en büyük ideali; şehitlerimize layık bir nesil olmak ve onlara layık nesiller yetiştirmektir.Aziz Türk milletimizin Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünü kutlu olsun.
Alanya Sağlık Turizmi Derneği
(ALSTUD) Başkanı Dr.Tevfik Yazan

Alanya yurtdışının kapılarını araladı

Share

Sağlık turizmi için önemli adımlar Alanya’da atıldı. Bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan sağlık turizmi için çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. ALSTUD bu konuda emin adımlarla ilerliyor. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) federasyonlaşarak tüm ülkeyi temsil edecek bir merkez haline dönüştü. Peki, bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan sağlık turizmi nedir? ALSTUD Başkanı Dr. Tevfik Yazan, sağlık turizmini bacasız bir fabrikaya benzetti. Yazan; “katma değeri en yüksek olan sağlık turizmi Ülkemizin prestiji açsından oldukça önemlidir. Sağlık turizmi yeni istihdam alanlarının açılmasına, ülkemizin tanıtımına da büyük katkı sağlayacaktır. Bu durum sadece bölgemiz için değil ülkemiz içinde önemli bir olaydır.” Dedi. Tüm dernek üyelerinin ortak kararıyla Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) Başkanı Dr. Tevfik Yazan, Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu Başkanı oldu. ALSTUD’ un ev sahipliğini yaptığı federasyonlaşma toplantısının 3.sü Eftalia Aytur Otel’de gerçekleşti. Toplantıya birçok bölgeden temsilci katıldı. Tüm Türkiye’yi temsil edecek olan bu yeni oluşumda yönetim kurulunda Alanya ‘dan 2 kişi yer aldı. Alanya’dan Yönetim Kurulu Genel Sekreterliğine de Ahmet Girgin getirildi. Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu yeni adıyla “TURSAF” oldu. Oy birliği ile alınan kararda; Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Demir, Adana Sağlık Turizmi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak, Yönetim Kurulu Saymanı Samsun Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği İdari ve Mali İşler Müdürü Sadi Ergin, Yönetim Kurulu Üyesi Erzurum Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Ümit Veli Kaman, İzmir Sağlık Turizmi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve ABC Sağlık hizmetleri CEO’su Bülent Cinel oldu. Toplantı sonunda 1 yıllık plan oluşturularak Federasyon Tüzüğüne imzalar atıldı. Toplantının açılış konuşmasını Dr. Tevfik Yazan gerçekleştirdi. Yazan; “Coğrafi konumumuzu ve artılarımızı kullanarak ülkemizi tercih edilen bir yer haline getirilmesini sağlamalıyız. Savaşlar bile ekonomi ile kazanılmaktadır. Bizlerde ülkemizin ekonomisine bir katlı sağlamak istiyoruz. Heyecanımızı ülkemiz için harcayalım. Sağlık turizminin sorunu ne, çözümü nelerdir? Bunları hep birlikte paylaşıp devlet büyüklerimize iletip yol haritasının çizilmesinde katkımız olsun. Bu amaçla da hepimiz burada bulunmaktayız.” Dedi. İzmir Sağlık Kurulu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bülent Cinel ise toplantıda; İyi bir federasyonlaşma yaratıldığı zaman birlik ve beraberlik çatısı altında ülkenin ileriye götürülmesi yönünde faydalı olunacağını söyledi. Cinel; “Türkiye genelinde bütün sağlık turizmi paydaşlarını bir araya getirerek bir sinerji oluşturulduğu zaman yurtdışında daha fazla markalaşma ve lobi faaliyetlerinde bulunma imkanı sağlanacaktır” dedi. Bursa Sağlık Kurulu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Demir konuşmasında toplantının önemine değindi. Demir; “Çok uzun gayretler sonunda federasyonlaşma çalışmasını somutlaştırmak için bugün burada bulunmaktayız.“ dedi. Adana Sağlık Turizmi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak ise konuşmasında; ” buraya geliş amacımız bireysellik değildir. Ülkemizin ekonomisine daha fazla nasıl fayda sağlayabiliriz. Neler yapabiliriz bu sorulara cevap bulabilmektir.” dedi.

Derneklerden yoğun katılım

Share

Ülkemiz için çok önemli olan ve ev sahipliğini Alanya Sağlık Turizmi Derneği’nin üstlendiği, 3-4 Mart 2017 tarihinde Alanya’da gerçekleştirilen “3. Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonlaşma Çalıştayı” sonuçlandı. Ülkemizin tüm bölgelerini temsil eden bölgesel sağlık turizmi dernekleri yoğun bir katılım gösterdiler. Her derneğin yönetim kurulunun eşit şekilde temsil edildiği bu yeni oluşumda Alanya Alstud Yönetim Kurulu Başkanı mız Sayın Tevfik Yazan, Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu Başkanlığına, Alanya Alstud Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Girgin ise Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu Genel Sekreterliğine seçilmiştir. Bölgemiz ve ulusumuz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

GRS:3. Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonlaşma Çalıştayı

Çalıştay

Share

Ülkemiz için çok önemli olan ve ev sahipliğini Alanya Sağlık Turizmi Derneği’nin üstlendiği, 3-4 Mart 2017 tarihinde Alanya’da gerçekleştirilen “3. Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonlaşma Çalıştayı” sonuçlandı. Ülkemizin tüm bölgelerini temsil eden bölgesel sağlık turizmi dernekleri yoğun bir katılım gösterdiler. Her derneğin yönetim kurulunun eşit şekilde temsil edildiği bu yeni oluşumda Alanya Alstud Yönetim Kurulu Başkanı mız Sayın Tevfik Yazan, Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu Başkanlığına, Alanya Alstud Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Girgin ise Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu Genel Sekreterliğine seçilmiştir. Bölgemiz ve ulusumuz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

image