MENA Zirvesi başladı

Share

Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri zirvesi 05-06 Şubat  2016 tarihinde , Antalya`da başladı.
1`nci Uluslararası MENA Ülkeleri Antalya Zirvesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYTDA) desteği, Türk Hava Yolları (THY) sponsorluğu, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Serik Belediyesi ana organizasyonunda Belek Rixos Premium Hotel`de bugün başladı.
MENA ülkeleri ve Türkiye arasındaki ticari ve turistik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen zirvenin açılışına, MENA Bölgesi`ndeki 14 ülkenin 30 farklı kentinden 250 seyahat acentesi, 20 büyükelçi, diplomat ve bürokrat ile 70 medya mensubu katıldı. 9 Şubat`a kadar sürecek zirve kapsamında, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Ürdün, Lübnan, Bahreyn, Irak, Katar, Mısır, Filistin, Umman, Kuveyt, Cezayir, Fas ve Tunus`tan büyükelçiler, seyahat acenteleri, diplomat ve bürokrat ile medya mensuplarından oluşan heyet üyeleri, Antalya`nın tarihi ve turistik yerlerini de ziyaret edecek.
Zirvede Alanya Sağlık Turizmi Derneği olarak (Alanya Alstud) stand açıp ilçemizi ve sağlık turizmini tanıttık. Bir çok katılımcıya Alanya’yı ve Sağlık Turizmini yüz yüze anlattık. Zirvenin ilk planlanmasından itibaren bizlere koşulsuz her türlü desteği veren Kasımoğlu Kerim Yılmaz, ALTİD, Burhan Sili , ALTAV, Gürol Birgen, Şükrü Cimrin, Seda Ozbek ‘e teşekkürü bir borç biliriz.
Zirvenin ikinci gününde (6 Şubat) ikili görüşmeler yapıp bir çok katılımcıya derneğimizi anlatıp, faaliyetlerimize devam edeceğiz.