ALSTUD Federasyonlaşma kararı aldı

Share

ALSTUD büyüyor. Federasyonlaşmanın ilk adımları atıldı.Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonlaşma Çalıştayı Alanya Sağlık Turizm Derneği (ALSTUD) Sahipliğinde Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD)’nin Desteği İle Titan Select Otel de gerçekleştirildi. 22 Ekim 2016 da Konaklı da gerçekleştirilen çalıştaya; Bursa Sağlık Turizm Derneği,Erzurum Sağlık Turizm Derneği,Adana Sağlık Turizmi Derneği,Trabzon İpekyolu Sağlık Turizm Derneği,İzmir Sağlık Turizm Derneği,Türkiye Sağlık Turizm Derneği, Yönetim Kurulu Başkanları ve yöneticileri katıldı. Düzenlenen organizasyonla birlikte Federasyonlaşmanın ilk adımı da resmen atılmış oldu. TURSAF’ın (Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu) temeli bu toplantıyla birlikte atıldı. Çalıştayın açılış konuşmasını Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi aynı zamanda Alanya Sağlık Turizmi Derneği Başkanı olan Tevfik Yazan gerçekleştirdi. Dr. Yazan; “ALSTUD olarak 1. yılımızı doldurmamıza rağmen hızla gelişmekteyiz dedi. Dr. Tevfik Yazan;”Sağlık, her zaman her şeyden bağımsız olarak günümüze kadar gelmiştir. 100 milyonu aşkın insan şifa bulmak amacıyla bir yerden başka bir yere gitmektedir. Türkiye uygun coğrafi yapısı, mevsimsel avantajlarıyla birlikte sağlık turizminde bende varım demektedir. Sağlık turizmini tüm ülkelerin iştahını kabartan bir konumda bulunmaktadır ve her geçen günde önemi artmaktadır.
Alanya’da da ciddi bir potansiyel bulunmaktadır. İlçemizde sağlık turizmi için ev sahipliği yapabilecek 700 civarında tescilli otel bulunmaktadır.İlçemiz turizm alanında marka olmuştur. Bu avantajı kullanabiliriz.” Dedi. Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Tevfik Yazan, “ Alanya’da çalışmalarının hızla sürdüğünü dile getirerek bu doğrultuda ülke çapında ziyaretler gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi. Dr. Yazan; “ülke çapında gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ışığında bugün burada federasyonlaşmak için adımlarımızı attık. Hedefimiz tüm dernekleri tek çatı altında toplayabilmektir “dedi.
ALTİD Başkanı Burhan Sili, konuşmasında Alanyada turizmin 12 aya yayılması gerektiğini vurguladı. Sili;”Alanya’nın her konuda ciddi bir potansiyeli bulunmaktadır. Deniz, kum, güneş felsefesinden yola çıkmalıyız. Bu noktada sağlık turizmi devreye girmelidir.”dedi. Gün bоyu sürеn çаlıştаy sоnundа ALSTUD “federasyonlaşma” kаrаrı аldı. Organizasyon sonunda prоtоkоl üyеlеrinе katılımlarından dolayı plаkеt taktim edildi.